Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

VALİ CİVELEK’TEN SAĞIR’A TEBRİK

Ana Sayfa » anamenu » VALİ CİVELEK’TEN SAĞIR’A TEBRİK

Muğla Valisi Esengül Civelek Seydikemer ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek tebrik etti. Sağır ve yönetim kurulu üyeleri Civelek’i karşılarken, odanın kuruluş aşamasından günümüze kadar yapılan hizmetlerle ilgili brifing verildi.

Sağır Civelek’ten Meslek Lisesi İstedi

Vali Esengül Civelek Seydikemer ekonomisi hakkında başkan Sağırdan kısa bir brifing aldı. Sağır,  “odamızı ilk ziyaret eden vali olarak sizlere Esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. İlçemiz yeni ancak belediyemiz başta olmak üzere tüm odalar ve kurumlar bir seferberlik içinde. Organize sanayi bölgemizle ilgili resmi süreç başlamış durumda. Esnaflarımızın en büyük sıkıntısı çırak bulamamak. İşletmelerin ise kalifiye elemen sıkıntısı var bunun için ilçemize mesleki teknik lise yapılması çok elzemdir. Seydikemer ’den meslek lisesi için dışarıya giden ve staj gören öğrencilerimiz hem barınma hem de sosyal ihtiyaçları için ailelerinden uzak kalmaktalar. Bu da sosyal sorunlar ortaya çıkarabilmekte.” Dedi.

Vali Civelek 40 yıldır Görmediği Akrabasını Seydikemer de buldu

Oda başkanı Sağır tarafından, vali Civelek görevleri nedeniyle yaklaşık kırk yıldır görüşemediği akrabası ressam heykeltıraş Alirıza Başarır sürpriziyle karşılaştı. Oda başkanı Sağır, Başarır tarafından Likya uygarlığına ait oda binası içerisi ve dışarısındaki eserleri vali Civelek’e tanıttı. Eserlerin Başkan Harun Sağırın vizyonel bakışıyla alakalı olduğunu dile getiren vali Civelek sürpriz karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi. Civelek, “yoğun çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bundan sonra birlikte çalışacağız ve yöremize güzellikler katacağız. ”dedi.