Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Hakkımda

Ana Sayfa » Hakkımda

     12 Haziran 1975 yılında Temel mahallesinden Tahir ile Gerişburnu mahallesinden Nuriye’nin ilk evladı olarak doğdu.  İlkokulu Fethiye Çalıca İlkokulunda, ortaokulu Eşen Ortaokulunda ve Liseyi Fethiye Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında eğitimini sürdürmektedir.

     1993-2000 yılları arasında turizm alanında çalışan Harun Sağır, 2002 yılında kendi kurduğu işletmelerle ticarete atılmış ve halen devam etmektedir. 2012 yılında Fethiye’den ayrılarak ilçe olan Seydikemer’de esnaf arkadaşları ile birlikte Esnaf ve Sanatkârlar Odasını kurmak üzere çalışmalar yapan Sağır, 2014 yılında odanın kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2018-2023 yılları arasında oda başkanlığı yapmıştır. Oda başkanı olduğu dönemde Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği disiplin kurulu başkanlığı yapmıştır. Kurucu başkanlık ile birlikte üçüncü dönemi devam eden Harun Sağır, Seydikemer Belediye Başkan adayı olmak üzere 1 Aralık 2023 tarihinde oda başkanlığından ayrılmıştır.

     Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunan Harun Sağır, oda başkanlığı döneminde esnaf odasına ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alarak Türkiye’de bu anlamda bir ilke imza atmıştır.

     Harun Sağır, Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığı yaptığı dönemde yeni ilçe olan Seydikemer’in tanıtımına ve gelişmesine öncülük etmiş ve önemli çalışmalar yapmıştır. Harun Sağır evli ve üç çocuk babasıdır.