Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Seydikemer’i Muğla’da Tanıttık

Ana Sayfa » Duyurular » Seydikemer’i Muğla’da Tanıttık

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın öncülüğünde düzenlenen ve Seydikemer’in bilinmeyen tarihi zenginliğini tanıtmayı amaçlayan sergi açıldı. Ressam Ali Rıza Başarır’ın resim ve heykel çalışmalarından oluşan sergi cuma gününe kadar Muğla Müzesi Güzel Sanatlar Galerisinde gezilebilecek. “Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle Seydikemer” adlı sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Harun Sağır imkanı olan herkesi beklediklerini söyledi. Sağır; “ilçemizin tarihi ve doğal yerlerinden oluşan resimler ve Likya uygarlığına ait heykellerden oluşan çalışmaların sergileneceği sergimiz valimiz,milletvekillerimiz, tüm il protokolü ve Muğla halkının katılımı ile Muğla müzesinde gerçekleşecektir. Asıl amacımız, Muğla’nın diğer ilçelerinde yaşayan halkımıza ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini göstererek ziyaret etmelerini sağlamak. Bu sayede yerli turist çekerek esnaflarımıza ekonomik anlamda bir kazanç ve destek sağlanmasıdır.
Serginin afiş,tasarım, fikir ve organizesi şahsıma ve odamıza ait olup resmiyet anlamında destek verilmiştir. Yani her şey para demek değildir. Tüm halkımızı bu sergimize bekliyoruz” dedi.
Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın katkılarıyla düzenlenen sergi Muğla’da bu anlamda bir ilktir. Sosyal ve kültürel boyutunun yanında Seydikemer esnafının doğrudan kazancını artırmaya dönük bir çalışmadır. Sergi 28 Eylül Cuma günü sonuna kadar gezilebilecek.