Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

SEYDİKEMER ESNAF ODASI 3 YAŞINDA

Ana Sayfa » anamenu » SEYDİKEMER ESNAF ODASI 3 YAŞINDA

 

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Oda binası önünde düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı.

Likya dönemine ait heykeller ve figürlerle süslenen oda binasının bahçesinde yapılan törende birlik ve beraberlik mesajı verildi. Törene katılan konuklar Seydikemer ’in tarihi dokusunun oda binasında yaşatılmaya çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla Oda binasının önünde düzenlenen törene Kaymakam Ekrem ÇALIK, CHP Muğla Milletvekili Akın ÜSTÜNDAĞ, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup OTGÖZ, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü AYYILDIZ, Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin BAYAR, Seydikemer’de bulunan Resmi Daire Müdürleri ve STK Başkanları, Davetliler ve esnaflar katıldı.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Kuruluşunun 3. Yılı dolayısıyla Oda binasının önünde düzenlenen törende konuşan Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun SAĞIR, 3 yıl önce odanın kurulması için teşekkür ederek, odanın 3 yıllık çalışmalarını anlattı. Sağır, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup OTGÖZ’e, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız’a ve o dönemde kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Kurucular kurulu üyelerimizi ve bizlere o dönemde destek olan her türlü fedakârlığı gösteren esnaflarımızı da asla unutmayacağız. Çünkü biz geçmişten ders alarak geleceğe bakıyoruz. Esnaflarımız yerinde hizmet alsın diye odamızı kurduk. Bugüne kadar 6 defa KOSGEB’den 170 kişiye sertifika verdik. Türkiye’de işyeri açma oranı %4’lerde iken bizim verdiğimiz sertifikalarla işyeri açma oranı %70 oldu. Bizler istedik ki Seydikemer’li esnaflarımız ve vatandaşlarımızın devletin verdiği desteklerden yardımlardan faydalansın. 210 kişiye hijyen belgesi verdik. Meslek lisesindeki öğrencilerin esnaflarımıza kazandırılması yönündeki projede yer aldık. Seydikemer’e çakılacak her çivide gücümüzün yettiği oranda destek oluyoruz” diyerek davete icabet eden herkese teşekkür etti.

Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü AYYILDIZ ise “Bu Odanın kuruluşu zordu. Harun Başkan Ulaştırma odası başkanımızla birlikte bize müracaat ettiler. Bizde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu taleplerini kabul ettik. Başkan bu belgeleri Ankara’ya getir götür tüm zorlukların üstesinden gelerek bu odayı kurdu” dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup OTGÖZ ise, Önemli olanın zoru başarmak olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında “Burada esnafla bunu başardı. Yeni bir ilçeyiz ve sıkıntılı dönemler geçirdik. Resmi kurumları da bir bir yerine oturtacağız” diye konuştu. Otgöz “ İnşallah 6 ay içerisinde Kaymakamlık ve Belediye binamızın da temelini hep birlikte atacağız. Daha sonra imar çalışmalarımızı tamamlayacağız. Biz burada STK’lar uyum içerisinde çalışacağız. Seydikemer ‘in gelişmesi için büyümesi için birlik beraberlik içerisinde çalışacağız” diyerek ilçeye en kısa sürede halk bankası şubesinin de açılacağını söyledi. Törene katılan CHP Muğla Milletvekili Akın ÜSTÜNDAĞ ise, Seydikemer ’in gelişmeye hazır bir kent olduğunu söyleyerek “Seydikemer koşmaya hazır bir atlet gibi” dedi. Üstündağ, “ Milattan önce 3 bin yıllık tarihi olan Seydikemer ‘in her ne kadar eski bir tarihi olsa da yeni bir tarihi yeni bir geçmişi var. Özellikle ilk kurulduğu andan itibaren herkes emekleyerek gideceğini düşünüyordu. Ben özellikle görüyorum izliyorum. Seydikemer kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel kuruluşlarıyla, meslek örgütleriyle, odalarıyla ve en önemlisi Seydikemer halkıyla koşmaya hazır bir atlet gibi” ifadelerine yer verdi. Fethiye kaymakamı ve Seydikemer Kaymakam Vekili Ekrem ÇALIK ise Seydikemer ’den övgüyle söz ederek, “Seydikemer ‘in potansiyeli çok yüksek. Müthiş bir turizm potansiyeli var.  Yeni ilçe kurmak çok zor. Esnaf Odası Başkanı da yeni bir oda kurdu. Kendilerini tebrik ediyorum. Esnaf ayakta olursa Millette ayakta olur. Seydikemer Esnaf Odasının üyeleriyle birlikte Seydikemer ‘in kalkınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Ürünler çok olduğu halde pazarlama sıkıntıları var. Gıda Organize Sanayi bu eksikliği giderecektir” dedi.