Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Seydikemer de Esnaflar Kongresini Yaptı Sağır Tekrar Başkan Seçildi

Ana Sayfa » Genel » Seydikemer de Esnaflar Kongresini Yaptı Sağır Tekrar Başkan Seçildi

İşadamı Harun Sağır’ın büyük gayretleri ile kurulan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası kuruluş aşamasını tamamlayarak ilk kongresini gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ilk genel kurulda Odanın kurulması için çok büyük emek ve fedakarlıklarda bulunan Genç iş adamı Harun Sağır Seçime tek aday olarak girdi ve esnafların desteği ile Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevine seçildi.  Tufanlar Dinlenme tesislerinde gerçekleştirilen ilk genel kurulda Seydikemer Esnafları Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odasında dört yıl süreyle görev yapacak olan Başkan ve Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerini seçtiler. Tek Aday olarak seçime katılan Kurucu Başkan Harun sağır tüm oda üyelerini ve konukları tek tek kapıda karşılayarak yakın ilgi gösterirken Genel Kurula Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üst Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu, Seydikemer Şoförler Odası Başkanı Mehmet Çakıroğlu, Burdur Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Fethiye Esnaf, Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve Başkan yardımcısı Veli Uysal. Ortaca Esnaf Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin, Dalaman Esnaf Odası Başkanı Şevket Takar, Dalaman Şoförler Odası Başkanı Mehmet Karataş, Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu ile çok sayıda Seydikemer Esnafı katılırken Genel Kurulana Fethiye’den de yoğun bir katılım oldu. Yoklama ve Açılışın ardından Saygı Duruşunda Bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ise Genel Kurulu yönetecek olan Divan oluşturuldu. Gelen Kurulda Divan Başkanlığını Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üst Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız yaparken Divan  Başkan Vekilliğine Birlik Başkan Vekili ve Ortaca Esnaf Odası Başkanı olan Hüsamettin Karaşahin, Katip Üyeliğine Birlik Genel Sekreteri Mesure Pala, Yusuf Demirci, Veysel Çetin oy birliği ile seçildiler. Genel Kurulda Okunan Yönetim Kurulu Denetim Raporu Faaliyet raporu ile gelir ve gider hesapları okunup oy birliği ile kabul edildi.

Her Zaman Harun Sağır’ın Yanında Olacağız

Genel Kurulda Konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz “İlçemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın Kurulmasında büyük emeği olan Harun Sağır kardeşimize ve beraberindeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler Seydikemer Belediyesi olarak her zaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Harun Sağır’ın yanında olacağız. Harun başkanımız ile el birliği ile Seydikemer İlçemiz için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Yeni işyeri açmak isteyen esnaf kardeşlerimiz Belediyemize gelsinler. Bizler kendilerine her konuda yardımcı olacağız. Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın İlçemize ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Fethiye Esnaf Kefalet kredi kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ise konuşmasında “İnsan çocuğu büyüdüğü zaman evlendirir ve evini ayırır. Bizimde çocuğumuz olan Kemer Beldemiz Büyüdü ve bizden Ayrılarak Seydikemer adı altında ilçe oldu ve bizden ayrıldı. Seydikemer’in ilçe olması ile birlikte şuanda bir tane çocuğumuzu ayırdık. Ama biz onları ayırdık diye asla yalnız bırakmıyoruz. Her zaman onların yanındayız. Şimdilik buradaki esnaflarımızın kredi problemlerini yine önceden olduğu gibi Fethiye’den çözeceğiz. Buradaki esnaflarımıza hiçbir ayrıcalık ve güçlük çıkarmadan kredi problemlerini Fethiye’de en kısa sürede çözmeye devam edeceğiz. Yüzde 80’i Esnaf ve Sanatkarlar Kuruluşu olan esnaf Hastanemizden Fethiye’deki esnafımız hangi imkanlardan faydalanıyor da Seydikemer İlçemizdeki esnaflarımızda aynı imkanlardan yararlanacaklardır.  İlk Fırsatta Seydikemer Esnaf Odası Başkan ve Yönetim Kurulunda olan arkadaşlarımızı ziyaret ederek yeni kurulan bu odamızın ne eksikleri varsa Kooperatif olarak onları karşılamaya çalışacağız” diye konuştu.

Emekleyen Bebeği Elinden Tutmazsanız Düşer

Genel Kurulda Konuşan Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Üst Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız “ Odalar Birliği olarak yeni kurulan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odamız yeni kurulan bir odamız olması nedeniyle şuanda emekleyen bir bebek gibi. Bu nedenle bir çok eksikleri var. Biz Odalar Birliği olarak bu odamıza ilk etapta iki adet bilgisayar alacağız. Emekleyen bebeğe hepimizin yardım etmesi lazım. Eğer emekleyen bebeği elinden tutmasanız düşer. Düşmemesi ve yaralanmaması için el ele vereceğiz ve ne gerekiyorsa yapacağız. Esnaf ve Sanatkarımızın odasına sahip çıkması ileride Esnaflarımızın daha iyi hizmet almasını sağlar. Odamızın esnaflarımıza daha kaliteli hizmet edebilmesi için esnaflarımız yıllık aidatlarını ödeyecekler ki, Esnaf Odamız esnaflarımıza kaliteli hizmetler sunabilsin. Burada esnaflarımıza verilecek olan eğitimlerin eğitmen ücretini dahi Bizler Odalar Birliği olarak karşılamaya hazırız. Önemli olan emekleyen bu bebeği ayağa kaldırmak ve yürümesine yardımcı olmaktır. Ayrıca Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın yapmayı planladığı Poliklinik projesi hayata geçerse bizde iç donanımını yapmaya hazırız” dedi.

“Başaramasaydık Bunun Bedeli Bize Ağır Olurdu”

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odasının kurulmasında büyük emek harcayan Kurucu Başkan Harun Sağır ise Seydikemer İlçemizin kurulmasından sonra esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda 2013 yılı Ağustos ayında başlatmış olduğumuz süreci kurucular kurulundaki ve Odanın kurulması için imza atarak destek veren arkadaşlarımız ile bu süreci alnımızın akıyla tamamlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Biz bir çoban ateşi yaktık. Eğer biz bunu başaramasaydık bunun bedeli bize ağır olurdu. Bu süreçte bizlere bakanlık nezdindeki çalışmalarımızda katkı sağlayan Milletvekilimiz Ali Boğa’ya, Üst Birlik Başkanımız Şükrü Ayyıldız’a, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu ağabeyime, Tüm Belediye Başkanlarımıza ve tüm esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum” diye Konuştu. Konuşmaların ardından ise Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır Tarafından Odanın kurulmasına katkı sağladığı İçin Üst Birlik başkanı Şükrü Ayyıldız ile Seydikemer Esnaflarından Değirmenci İnşaat Sahibi Baki Değirmenci ve yaklaşık 20 yıldır Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetiminde görev alarak Seydikemer Bölgesini Temsil eden Seydikemer Esnaflarından Yusuf Ertürk’ plaket takdim edildi.

Genel Kurulda Yapılan Konuşmalar ve Plaket töreninin ardından seçimlere geçildi. Fethiye İlçe Seçim kurulu Görevlilerinin huzurunda gizli oylama ile yapılan seçimlerde Seydikemer Esnafları Harun Sağır’ın emeklerini boşa çıkarmayarak seçimlere Harun Sağır’ın tek Liste ile katılmasını sağladılar. Oy kullanmaya yetkisi olan 512 Üyenin büyük bir bölümünün katıldığı genel kurulda Kurucu Başkan Harun Sağır 4 Yıllığına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçildi. Başkanlığa seçilen Harun Sağır’ın Yönetim Kurulu Mehmet Alaşan, Özkan Karcı,  Nihat Tankut, Durmuş Yaşar Ekiz, Hasan Baysal ve Osman Alagöz Yer alırken Denetim kurulunda ise Veysel Çetin, Kadir Özbek ve Ünver Can yer aldılar.seydikemer-esnaf-odası-seçimler-harun-sağır-başkan-07062014-38_640x427 seydikemer-esnaf-odası-seçimler-harun-sağır-başkan-07062014-105_640x427 seydikemer-esnaf-odası-seçimler-harun-sağır-başkan-07062014-119_640x427