Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Esnaflara %20 İndirim

Ana Sayfa » Haberler » Esnaflara %20 İndirim

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi 2016 yılı ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda her yıl odalara kayıtlı üyelere tanınan ayrıcalıklar yeniden şekillendirildi. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne kayıtlı toplam 9Bin üyeye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden yararlandıkları sağlık hizmetlerindeki ayrıcalıklar geçen yıllara istinaden daha da arttırıldı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda yapılan tören oda başkanlarına verilen öğle yemeği ile başladı. Yemeğin ardından toplantı salonuna geçildi. Toplantıya Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Adem Hıra, Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Üzeyir Gökmen ve Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay ile birlikte toplantıya katılan meslek odalarının yönetim kurulu üyeleri de katıldı. İlk kez meslek odaları başkanı aynı anda bir araya gelmiş oldu.

Esnaf İndirim Kartı Önerisi Sağır ve Çakıroğlu’ndan Geldi!

Yaklaşık 20 yıldır Fethiyelilere hizmet veren Esnaf Hastanesi için adından esnaf var ancak esnafa indirim yapılmıyor sözleri de artık kullanılmayacak. Esnaf hastanesi tarafından yapılan indirimler artık kart ile daha da resmileşti. Bu indirim için öneriyi Seydikemer Esnaf odası Başkanı Harun Sağır  ve Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’ndan geldi. Öneri Esnaf Hastanesi yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlu ile yönetim kurulu üyesi Mehmet Soydemir’in de destekleriyle hayata geçirildi artık esnaflar % 21’e kadar ulaşan oranlarda hastanedeki indirimden faydalanacak. Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay; “Her yıl odalarımıza kayıtlı üyelerimizin hastanemizden yararlandıkları sağlık hizmetindeki indirim oranlarında 2016 yılı itibariyle artış sağlandı” dedi. Alpay; “üyelerimiz, geçen yıllarda muayenede %17 indirim oranına sahip iken, 2016 yılında bu oranın %20’lere  çıkarılması, aynı zamanda ileri tetkiklerde geçen yıllarda indirim uygulanmazken 2016 yılında %10 ile %12’lik bir oran uygulaması kararına varılmıştır. Bundan böyle hastanemizce hazırlanan özel bir kart, Esnaf ve Sanatkarımızın göstermesi halinde indirim anında uygulanacaktır. Bu kartımız, ESNAFIM-SAĞLIĞIM adında olup her yıl güncellenecektir.  1 Mart 2016 tarihte uygulamaya geçileceğini ileten İsmail Başoğlu, Esnaf Hastanesi olarak verdiğimiz hizmetlerin kalitesini her an  arttırmayı hedefliyoruz.  Hastanemiz aşırı yoğun olmasına rağmen düşük bir yüzdeyle çalışmakta olup, hukuki ve ahlaki değerleri ön plana tutmaktadır. Ayrıca verdiğimiz hizmet kalitesinin yüksek olmasını sağlamak için çok sayıda personel çalıştırıyor ve en ileri teknolojideki ekipmanları kullanmaya çalışıyoruz.  Bunların sonucunda hastanemiz Fethiye için büyük bir şanstır. Asıl amacı kar etmekten ziyade insanlara hizmet etmektir. Hastanemiz ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi) 2015 yılı verilerinde, 2014’e göre 26.493 artışla 319,611 hastaya bakmıştır. Muğla bölgesinde hastanemiz toplam özel hasta sayısının  %28,6’sını, Fethiye’de ise %81.2’sine  hizmet vermekte olup , bölgenin en yüksek orana sahip hasta kabulü sağlayan hastanesi seçilmiştir.  Nitekim hastanemiz en düşük ticari faydayla bölgenin en yüksek sayıda hasta bakan, en yüksek sayıda personel istihdam eden, en yüksek tutarda vergi ve SGK ödeyen bir kurumdur. Sonuç olarak, bizlerin yanında olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi ileterek, sizlere daha iyi, daha kaliteli olarak sunmayı planladığımız sağlık hizmetlerimizdeki çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğimizi bir kez daha bildirmek isteriz Bizleri yalnız bırakmayan, öncelikle Esnaf ve Sanatkarlarımıza, tüm halkımıza tüm komşu ilçe ve kuruluşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız” dedi.

Sağır; “Tek Daş’tan Duvar Olmaz” Esnafın Hakkı Esnafa Teslim Edildi”

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır da; “esnaf hastanenin serüveni bugün bu noktadadır. Seydikemer artık ayrı ilçe oldu. Tüm Fethiye ve Seydikemer bölgesindeki esnafın katkılarıyla  bugüne gelindi. Atalarımızın bir sözü vardır tek taş duvar olmaz diye hastanenin her bir tuğlasını her bir esnafımız koymuştur. Yola çıkılan esnaflarımızla serüvene katılan bölge halkıyla birlikte hastane de bugünlere gelmiştir. Biz yaklaşık 5 ay önce hastanemizin yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlu başkanıma işte esnafımızdan gelen bu talepleri ilettik kendileri de hastanenin yönetim kuruluyla birlikte esnafımızdan gelen bu talepleri değerlendireceklerini söylediler. Bu esnafın olan hakkını yine esnafa teslim ettikleri için hastanemizin yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İnşallah esnaflarımızda daha sağlıklı günlerde hastaneye muhtaç kalmadan hayatlarını sürdürürler. Sonuçta hayatın akışı içerisinde gerek sağlık yönünden problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bu tip kurumlarında olması lazım. Artık bu bölge büyüdü,  Fethiye aslında bölünerek büyümüş Seydikemer ilçe olmuştur. Fethiye’de hastane iki ilçeye yetmemektedir. Ben buradan Seydikemer’e de bir hastane kurulması ile ilgili girişimde bulunmaları için milletvekillerimize çağrı yapmak  istiyorum. Saat 5’ten sona Seydikemer’de iğne vurduracak bir yer yoktur” ifadelerini kullandı.

Çakıroğlu, “Esnafların İsteği Yerine Getirildi”

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’da açıklamasında; “böyle bir projenin gerçekleşmesinden dolayı esnafımız adına öncelikle İsmail başkanım başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Bu esnaflarımızın bu dileğiydi isteğiydi. Esnaflarımız biz esnaf hastanesinde esnaf ismini kullanarak ama bizim hiçbir farkımız yok diyorlardı.  Bunu da Harun başkanımızla birlikte yaklaşık 5 ay önce İsmail başkanımıza dileğimizi getirdik. Esnaflarımızın istekleri doğrultusunda sağolsun İsmail başkanımızda isteğimizi hastane yönetimiyle birlikte olumlu baktılar. Bugün böyle bir indirimden esnafımız yararlanacağı için mutluyuz esnafımız adına teşekkür ederiz” dedi.