Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Esnaflar Hastaneden %20 İndirimli Faydalanacak

Ana Sayfa » Duyurular » Esnaflar Hastaneden %20 İndirimli Faydalanacak

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi 2016 yılı ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda odalara kayıtlı üyelere tanınacak ayrıcalıklar yeniden şekillendirildi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifine kayıtlı  toplam 9Bin üyeye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden yararlanacakları sağlık hizmetlerindeki ayrıcalıklar değerlendirildi.

 Toplantıya Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Adem Hıra, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir,  Dalaman Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Üzeyir Gökmen ve Esnaf Hastanesi Başhekim yardımcısı Ali İhsan Alpay ile birlikte toplantıya katılan meslek odalarının yönetim kurulu üyeleri de katıldı. İlk kez meslek odaları başkanı aynı anda bir araya gelmiş oldu.

Esnaf İndirim Kartı Önerisi Sağır Ve Çakıroğlu’ndan Geldi.

Yaklaşık 20 yıldır Fethiyelilere hizmet veren Esnaf Hastanesi için adında esnaf var ancak esnafa indirim yapılmıyor sözleri de artık kullanılmayacak. Esnaf hastanesi tarafından yapılan indirimler artık kart ile daha da resmileşti. Bu indirim için öneri Seydikemer Esnaf odası Başkanı Harun Sağır  ve Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’ndan geldi. Öneri Esnaf Hastanesi yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlunun destekleriyle hayata geçirildi artık esnaflar % 21’e kadar ulaşan oranlarda hastanedeki indirimden faydalanacak. Kartlar yalnızca esnafların eşi ve çocukları için kullanılacak, diğer yakınları için kullanılmayacak.

Sağır; “Tek Daş’tan Duvar Olmaz” Esnafın Hakkı Esnafa Teslim Edildi”

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır da, “otogarın yanında prefabrik binalarda başlayan esnaf hastanenin serüveni bugün bu noktadadır. Seydikemer artık ayrı ilçe oldu. Tüm Fethiye ve Seydikemer bölgesindeki esnafın katkılarıyla  bugüne gelindi. Atalarımızın bir sözü vardır; ” tek taş duvar olmaz” diye hastanenin duvarındaki her bir tuğlasında esnafımızın  emeği parası vardır. Yola çıkılan esnaflarımızla serüvene katılan bölge halkıyla birlikte hastane de bugünlere gelmiştir. Biz yaklaşık 4 ay önce hastanemizin yönetim kurulu başkanı İsmail Başoğlu başkanıma esnafımızdan gelen bu talepleri ilettik kendileri de hastanenin yönetim kuruluyla birlikte esnafımızdan gelen bu talepleri değerlendireceklerini söylediler. Bu esnafın olan hakkı yine esnafa teslim ettikleri için hastanemizin yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İnşallah esnaflarımızda daha sağlıklı günlerde hastaneye muhtaç kalmadan hayatlarını sürdürürler,ifadelerini kullandı.

Çakıroğlu, “Esnafların İsteği Yerine Getirildi”

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’da açıklamasında, “böyle bir projenin gerçekleşmesinden dolayı esnafımız adına öncelikle İsmail başkanım başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Bu esnaflarımızın bu dileğiydi isteğiydi. Esnaflarımız  esnaf hastanesi esnaf ismini kullanıyor  ama bizim hiçbir farkımız yok diyorlardı.  Bunu da Harun başkanımızla birlikte yaklaşık 4 ay önce İsmail başkanımıza dileğimizi getirdik. Esnaflarımızın istekleri doğrultusunda sağ olsun İsmail başkanımızda isteğimizi hastane yönetimiyle birlikte olumlu baktılar. Bugün böyle bir indirimden esnafımız yararlanacağı için mutluyuz esnafımız adına teşekkür ederiz. ”dedi.

Taşar, “Esnaf Hastanesi Bölgenin Amiral Gemisidir”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Saban Taşar da yaptığı konuşmada; “Yaklaşık 20 yıl önce küçük bir poliklinik halinde başlayan serüvenin, buralara gelmesi tam teşekküllü bir hastaneye dönüşmesi mükemmel bir hizmettir. Sivil toplum örgütlerine meslek odaları başkanlarına ve emeği geçen herkese bu haline getirilmesi adına çektikleri emeklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Buradaki pay aslında esnaflarındır. Esnaf odaları da gücünü üyelerden esnaflardan almaktadır. Buralara gelirken emek çeken arkadaşlarımız esnaflarımız olduğu gibi faydalanması gerekenler de esnaflarımızdır. İnşallah bu kart sayesinde çok ihtiyaç duyulmasın istiyoruz tabi ki sağlık her şeyin önündedir ama ihtiyaç duydukları anlarda da esnaflarımızın yanında olsun bundan sonrası içinde daha fazlası artarak devam edecektir.”dedi.