Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

“BAŞKANLAR KURULUNA KATILDIM”

Ana Sayfa » Duyurular » “BAŞKANLAR KURULUNA KATILDIM”

“BAŞKANLAR KURULUNA KATILDIM”

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları kanunumuza göre yılda en az bir defa gerçekleştirilmesi gereken 2019 Yılı Başkanlar Kuruluna, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Çok Amaçlı Toplantı salonunda gerçekleşti.

Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Şükrü AYYILDIZ, Başkan Vekili Sayın Hüsamettin KARAŞAHİN, Muğla Vergi Dairesi Başkan Vekili Sayın Ömer KABAHOR, Vergi grup Müdürü Sayın Davut KARAGÖZ, Muğla Çalışma ve İşkurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Ferda CEYLAN, Şube Müdürü Sayın Müzeyyen YILDIRIM, Muğla Ticaret İl Müdürü Sayın Mehmet DEMİRTAŞ, Şube Müdürü Sayın Ergün YILDIZ, Muğla SGK İl Müdür Yardımcısı Sayın Edip MARAŞ, Denetmen Sayın Aydın KOCABAŞOĞLU, Memur Sayın Hasan Ali HARMAN, Muğla Büyükşehir Belediye Ulaşım Dairesi Personeli Sayın Mustafa DURAL ile Birliğimize bağlı 36 Meslek Kuruluşu Oda Başkanlarımızın katılımlarıyla toplantıda Esnaf ve Sanatkârımızın sorunları istişare ettiler.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak “ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze; Esnafımızın emekli olurken yanında çalıştırdığı işçisinden daha çok prim ödemesi ve emekli olduktan sonra da yine işçisinden daha düşük maaş alması. Bilindiği üzere esnafımız 9000 gün prim öderken işçisi 7200 prim ödeyerek emekli oluyor.
-Vergi dairesi başkanlığımıza; Kayıt dışı esnaflık yapanların denetimi ile ilgili şikayetimiz oldu. Esnafımız vergisini ödeyip tüm sorumluluklarını yerine getirirken kayıtsız şekilde esnaflık yapanların haksız rekabet oluşturduğu, İlçemizin çok geniş bir yapısı olduğundan denetimlerin yapılamadığını bu konuda çözüm beklediğimizi ve takipçisi olacağımızı belirttim.