Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

Başkan Sağır’dan Esnafa Vergi Dairesi Müjdesi

Ana Sayfa » Duyurular » Başkan Sağır’dan Esnafa Vergi Dairesi Müjdesi

BASKAN HARUN SAGIR

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun ağır uzun uğraşlardan sonra Vergi Dairesi için sona gelindiğini belirtti. Seydikemer ilçesi sınırları içindeki esnaflar sistemden üzerinden ayrılarak Seydikemer ilçesine geçecek. Eylül ayı itibariyle çalışmaya başlayacak olan Vergi Dairesi yapılanmasını ise Mal Müdürü Bünyamin Taşkın gerçekleştiriyor. Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır, “1 Eylül 2016 itibariyle mal müdürlüğü Gelir birimi tarafından yürütülecek işlemler için vatandaşlar artık Fethiye’ye gitmeyecek. Kira beyanı veren vatandaşlarımızın yanı sıra Esnaflarımız da tüm işlemlerini artık kendi ilçesinde çözecek. “dedi.

 Seydikemer Vergi Dairesi ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Vergi Dairesinin İlçemize kazandırılmasında emekleri olan başta esnaf odaları Birlik Başkanımız Şükrü Ayyıldız, bu konuda en fazla birlikte mücadele verdiğimiz Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk e teşekkür ediyoruz. Bizler kurumların Seydikemer’de açılması için gayret sarf ederken bir kısım da bundan hoşnut olmadı. Bürokrasi her yerde karşımıza çıkıyor, ne Mehmet Çakıroğlu nede Harun Sağırın şahsi meselesi değildir. Hiçbir bürokrat vatandaşın yerinden hizmet alma hakkını keyfine göre mazeret üreterek değil bu esnafın vergisiyle aldığı maaşının hakkını  vererek vatandaşa hizmet üreterek görevini yapmalı.”dedi.

 Vergi Dairesi birimi için 5 memurun Seydikemer’e görevlendirildiği öğrenilirken, yaklaşık 2 900 mükellefin kaydı 1 Eylül itibariyle otomatik olarak Seydikemer’e geçecek.