Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

“ESNAF ODASI BAŞKANI SAĞIRDAN FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACAYA NEZAKET ZİYARETİ”

Ana Sayfa » Duyurular » “ESNAF ODASI BAŞKANI SAĞIRDAN FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACAYA NEZAKET ZİYARETİ”

“ESNAF ODASI BAŞKANI SAĞIRDAN FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACAYA NEZAKET ZİYARETİ”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır  ‘’ Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak Bu gün Fethiye Belediye Başkanı Alim Karacayı ziyarete geldik. Alim Başkanım daha önce ilçemizde Kumluova’da Belediye Başkanlığı yapmış başarılı bir şekilde beldeden ilçeye geçmiş bir Belediye başkanıdır. Kendisinin burada olmasından gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her ne kadar mülki olarak ayrılsak da biz ayrılsak da beraberiz. Fethiye ile Seydikemer etle tırnak gibi yani, kardeş ilçeyiz. Biz olaya, bizim iki kaymakamız var, iki belediye başkanımız var, beş tane meslek odamız, iki ziraat odamız var olarak bakıyoruz bir bütün olmak zorundayız. Sonuçta aynı havzadayız aynı havayı soluyoruz.  Şuan da Fethiyeliler bizim yaylalarımızda yaşıyorlar, bizim halkımızda Fethiye gezmeye geliyor. Bizim ayrılmamız mümkün değil dolayısıyla ayrı gayrı gütmeden, daha önce olduğu gibi olmadan bir bütün içerisinde, Fethiye’nin bizim için bizim de Fethiye için yapabileceğimiz çok şeyin var olduğunu düşünüyorum. Bu birlik beraberlik bölge olarak hepimiz başarıya götürür. Her ne kadar biz tarım ilçesi olarak gözüksek de aslında tarihi anlamda çok zenginliğimiz var. Alim Başkanım daha önceki başkanlık yaptığı yerde Unesco dünya miras listesinde olan kentimiz var, daha buna benzer bir çok yerimiz var. Fethiye’deki turizmciler misafirlerini safariler ile bizim ilçemizde gezdiriyorlar. Yani mümkün değil bizim ayrılmamız, hep birlikte olup beraber olup bölgemizin kalkınması için el ele vermemiz gerekiyor. Biz Alim Başkanımıza buradaki gör evinde başarılar diliyoruz. İnşallah, tüm seçilmişler için temennimiz daha iyi yerlerde daha iyi mevkilerde herkes olsun isteriz. Herkesin çıtayı yükseltmesi gerektiğini düşünüyorum mevcudu korumak memlekete bir şey kazandırmıyor bu bilinç ile bizde görevimiz yapmaya çalışıyoruz ben kendisine misafir perverliği için teşekkür ediyorum.”dedi

Fethiye belediye başkanı Alim Karaca; ”Değerli başkanım ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Başkamızla çok eskiye dayalı dostluğumuz var daha önce Kumluova’da başkanlık yaparken beraber dostluklarımız ve birlikte çalışma fırsatımız oldu. Bu gün nezaket ziyareti yapıyorlar kendileri ve yönetim kurulu arkadaşlarımız. Ben bu ziyaret için kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın başkanımızın dediği gibi Seydikemer ve Fethiye iki kardeş ilçe. Burada ayrım gayrım yok. Fethiye’den ayrılan bir ilçe. Hep beraberiz. Şunu da ifade etmek istiyorum bende yerelde sorumluluk makamında olan birisiyim, Fethiye belediye başkanı olarak kendileri ile yerel esnafı koruması için ortak iş birliği teklif ediyorum.

Ve mutlaka yerel esnafı korumamız gerekiyor ve birçok ülke genelinde ve yurtdışından gelen kurumsal firmalar yerel esnafımız yok olma duruma getirmiştir ve ben belediye başkanı olarak gerekli yasal yaptırım ne ise bu konuda bu yaptırımlar uygulama noktasında başkanımıza söz veriyoruz. Hep beraber Fethiye esnaf odası başkanımız ve Seydikemer esnaf odası başkanımız birlikte Fethiye belediyesi olarak birlikte çalışmak istiyoruz. Ve buradaki esnafımız belli bir noktaya getirebilelim. Bende tekrardan ziyaretleri için başkanımıza ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.