Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

EŞEN ESNAFI HARUN BAŞKANI BAĞRINA BASTI

Ana Sayfa » anamenu » EŞEN ESNAFI HARUN BAŞKANI BAĞRINA BASTI

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sağırın Eşen Ortaokulu mezunu olması her ziyaretinde olduğu gibi bu ziyarete de ayrı bir önem kattı.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır ve başkan yardımcısı Mehmet Alaşan Eşen, Çukurincir, Gölbent ve İzzettin mahallelerindeki esnafları tek tek ziyaret ederek onların sorunlarını dinleyip oda olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada onlara destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bölge bölge esnaf ziyaretlerini sürdüren başkan Sağır “Çukurincir, Gölbent, İzzettin ve Eşen’deki esnaflarımızı ziyaret ettik. Seydikemer ilçemizin her bir noktası bizim için değerli ancak ben Eşen Ortaokulu’ndan mezun oldum. Çocukluğumun en güzel 3 yılı burada geçti. Tabi ki de insanın o günleri gözünün önüne geliyor. Çocukken elbisemi diktirmeye gittiğim Alim abimi, okula giderken alışveriş yaptığım Veli abimi, çayını içtiğim Şakir amcamı oda başkanı olarak ziyaret etmek mutluluğun en güzeli. İnşallah oda başkanı olarak değil de bir evlatları olarak onlara layık olmaya ve en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim” dedi. Yaklaşık 30 yıllık esnaf olduğunu belirten Kırtasiyeci Veli CEYLAN  “Harun başkanın çocukluğu bizlerle geçti, oda Eşen’li sayılır. Biz onunla gurur duyuyoruz, ne mutlu ki böyle güzel ve hayırlı görevler yapmak nasip olmuş. Onu görünce benimde gençliğim gözümde canlanıyor. Bize bu saatten sonra düşen görev Harun başkanın arkasında dimdik durmak ona sonuna kadar destek vermek. Allah izin verdiği sürece de vermeye devam edeceğiz, dedi.

 

HARUN’U BİR DÖNEM DAHA BAŞKAN YAPIP MESLEĞİ BIRAKACAĞIM

Kahveci esnafı Şakir  Küçükçakal ise” Harun bizim çocuğumuz kendisini seviyoruz. Odanın kurulmasında ve sonrasında çok emek çekti. Odaya gittiğimde Başkanıyla yönetimi ve personeliyle kendimi evimde gibi hissediyorum. Hepsi güler yüzlü saygılı bir şekilde hizmet veriyorlar daha ne isteyelim ki. Emek olmadan yemek olmaz. Yiğidin hakkını yememek lazım. Yaşım 67 oldu. Aslında mesleği çoktan bırakacaktım ama sırf Harun başkanı bir dönem daha seçeyim ondan sonra bırakayım diye kapatmıyorum” dedi.