Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eski Başkanı Harun Sağır

INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK

5. Esnaf Şura Toplantısı

Ana Sayfa » Fotoğraflar » 5. Esnaf Şura Toplantısı

 08 Kasım 2016 tarihinde Ankara ATO Kongre salonunda düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret bakanı Bülent Tüfenkçi, Aile ve Sosyal politikalar bakanı hemşerimiz Fatma Betül Sayan, Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken’inde katıldığı Şura toplantısına Ulaştırma Odası Başkanımız Mehmet Hadi Çakıroğlu ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanından oda başkanları katılım sağladı.
Şura Toplantısından bir gün önce TESK Başkanımız Bendevi Palandöken ve TŞÖF Başkanı Fevzi Apaydın ile esnaflarımızın sorunları ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Türkiye Büyük Millet Meclisini de ziyaret ederek bir dizi görüşme yapma fırsatımız oldu.
“ESNAF ÇALIŞANINDAN GEÇ EMEKLİ OLUYOR”
Esnaflarımız yanında çalışan işçisinden en az 2000 gün fazla prim yatırarak emekli oluyor ve bunun eşitlenmesini beklediğimiz dile getirildi.
“ESNAFLIĞI BIRAKANA İŞSİZLİK MAAŞI”
Çalışan kesim için uygulanan ve sosyal devlet olmanın en güzel örneği olan, işten çıkarılan çalışanın yeni bir iş bulana kadar 6 ay devlet tarafından işsizlik maaşı ödemesi uygulamasının, yıllarca devlete vergisini veren bağkur primi yatıran, yanında personel çalıştırarak istihdama katkı sağlayan esnaflarımızın, esnaflığı bıraktıktan sonra zor durumda olanlara bir nebze olsun nefes almasını sağlayacak işsizlik maaşı ödenmesini talep ettik.

5-esnaf-surasi-1 5-esnaf-surasi-2 5-esnaf-surasi-3

5-esnaf-surasi-4

5-esnaf-surasi-5 5-esnaf-surasi-6